Δουλειές με φούντες … σε εκκρεμότητα!

Πιστεύουμε ότι οι συνεργασίες ενισχύουν την διάθεση μικρών και μεγάλων για μάθηση έτσι το σχολείο μας δραστηριοποιείται σε προγράμματα τα οποία το βοηθούν να βγει από τα στενά του όρια ….
Οι μαθητές μας αυτό το διάστημα ασχολούνται με δύο Ευρωπαϊκά προγράμματα και πολλά άλλα….
Η Γ τάξη την ώρα της θεατρικής Αγωγής δουλεύει το πρόγραμμα R4C με τον τίτλο ” Μικρά αλλά όχι ακίνδυνα” με θέμα τα μικρόβια και τους ιους που μας ταλαιπωρούν.
Η Β τάξη στο μάθημα της Θεατρικής Αγωγής ασχολείται με το πρόγραμμα Τ4Ε με τον τίτλο ” HUMAN RIGHTS ” + ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΝΩΣΗ
H E τάξη συμμετέχει στην καμπάνια που οργανώνει το χαμόγελο του παιδιού με τον τίτλο ‘ΜΙΛΑ ΤΩΡΑ ” και σχετίζεται με το Bulling.
Η Δ τάξη ετοιμάζει μία αστροιστορία για το MAKE A WISH και όλοι μαζί ετοιμαζόμαστε μέσα από μία δράση που οργανώνει η σχολική μας βιβλιοθήκη για τα 200 χρόνια από την ελληνική επανάσταση …..
Μπορεί να είναι καρτούν
Μπορεί να είναι απεικόνιση ένα ή περισσότερα άτομα και κείμενο που λέει "TOG TOGETHER AGAINST BULLYING united for kindness, acceptance and inclusion."
Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο
Μπορεί να είναι εικόνα χάρτης, ουρανός και κείμενο που λέει "Επεξεργασία Σχολικήμονάδα ροβολή Ιστορ #Πιοσυχνάαναγνωσμ... Ξεκινώντας http:/saofeco/scOHOkXQGY4.+ έωη Επεξεργασία Άλλοισελιδοδείκτες Κοινήχρήση Ηνωμένο Βασίλειο 1973 Βέλγιο 1958 Γερμανία Εσθονία 2004 Λουξεμβού H ένωση της Ευρώπης μέσα από ένα παραμύθι... Λετονία 1958 1958 2004 Λιθουανία 2004 Πολωνία 2004 Τσεχία 2004 Σλοβακία 2004 Ιρλανδία 1973 Γαλλία 1958 ? Ισπανία 1986 Αυστρία 1995 Πορτοναλία Σλοβενία 2004 Ουγγαρία 2004 Ρουμανία 2007 Κορατία Βουλγαρία 2007"