Επιλογή σημαιοφόρου και παραστατών για την 25η Μάρτη

25η Μαρτίου 2020
Υπό άλλες συνθήκες σήμερα θα παρουσιάζαμε στους μαθητές μας θεατρικά και video για την 25η Μάρτη. Δυστυχώς τα πράγματα είναι διαφορετικά. Οφείλουμε όμως να αναφέρουμε τα παιδιά που είχαν επιλεγεί να εκπροσωπήσουν το σχολείο σαν σημαιοφόρος και παραστάτες.
Σημαιοφόρος: Βέιζι Ζακλίνα
Παραστάτες: Μαλακασιώτη Δέσποινα, Μακρή Φωτεινή, Αλτίνη Μέλλω, Κολτούκης Γεώργιος, Ράμμου Κρυσταλλία
Κατάθεση Στεφανιού: Ξεφτέρης Αθανάσιος

Ευχόμαστε να έχουν πολλές επιτυχίες στη ζωή τους!!

Ακολουθεί το μήνυμα του περιφερειακού Δ/ντη Εκπαίδευσης κ. Δοδοντζάκη

Μήνυμα του Περιφερειακού Διευθυντή Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας για την Επέτειο της 25ης Μαρτίου του 1821
Στελέχη αξιότιμα της εκπαίδευσης,
Αγαπητοί/Αγαπητές Συνάδελφοι,
Αγαπητοί Μαθητές Αγαπητές Μαθήτριες,
Ζούμε πραγματικά καταστάσεις πρωτόγνωρες. Βιώνουμε συνθήκες δύσκολες. Ωστόσο θεωρώ ότι δεν πρέπει να ξεχνάμε μέσα στη δυσκολία των ημερών, γεγονότα που σημάδεψαν την Ιστορία του τόπου. Ένα απ’ αυτά είναι η Ελληνική Επανάσταση του 1821 που υπό άλλες συνθήκες θα γιορτάζονταν σήμερα περίλαμπρα.
Επειδή η ιστορία δεν παραγράφεται, επειδή η ιστορία συνεχίζεται και τα σημερινά γεγονότα έχουν να κάνουν με έναν αόρατο εχθρό για το έθνος σε σχέση με τον ορατό της τότε εποχής , το μήνυμα της Επανάστασης του 1821, μήνυμα ομοψυχίας,, θάρρους, και υψηλού φρονήματος για να αντιμετωπίζουμε οποιεσδήποτε καταστάσεις εξακολουθεί να είναι ιδιαίτερα σημαντικό και επίκαιρο.

Ο Περιφερειακός Διευθυντής
Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης