ΗΜΕΡΑ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ

Φεβ 201911

Την Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου ο κύριος Γιώργος, από τη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος , μας μίλησε για θετικά και τα αρνητικά του διαδικτύου. Μας διηγήθηκε και κάποιες αληθινές ιστορίες για να μας δείξει πως μπορεί κανείς να πέσει θύμα εκβιασμού ή σεξουαλικής παρενόχλησης.
Στη συνέχεια, η κυρία Ευαγγελία, που ήταν ψυχολόγος ,μας είπε για το πώς πρέπει να αναγνωρίζουμε τα συναισθήματά μας και να τα διαχειριζόμαστε όταν είμαστε στον υπολογιστή και παίζουμε.
Με ερωτήσεις των παιδιών που αφορούν το διαδίκτυο έκλεισε αυτή η ενδιαφέρουσα εκδήλωση.

Φεβρουάριος 2019
« Ιαν   Μαρ »