ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΜΕ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Φεβ 20199

Την Τρίτη 5 Φεβρουαρίου η Α΄ τάξη έκανε στίβο στο ΕΑΚ Βόλου.
Εμείς, η Β’ τάξη πήγαμε στο Πανθεσσαλικό και μάθαμε για το τένις. Η κυρία Γιώτα μας έδωσε μπαλάκια για να κάνουμε πάσες μεταξύ μας. Μετά μας έδωσε και ρακέτες και μας έδειξε πώς να χτυπάμε την μπάλα και να τη στέλνουμε στον απέναντι. Ήταν μια ωραία εκδρομή.
Η Τρίτη τάξη πήγε σε έναν σύλλογο Τάε κβον ντο. Εκεί μάθαμε κάποιες τεχνικές. Ακόμη μάθαμε ότι είναι ένα άθλημα πολεμικής τέχνης και ολυμπιακό άθλημα.
Μας άρεσε πολύ και θέλουμε να ξαναπάμε.

Φεβρουάριος 2019
« Ιαν   Μαρ »