ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ

Όταν το σχολείο ανοίγει τις πόρτες του γίνονται μαγικά πράγματα.! Το εργαστήρι κατασκευών στήθηκε στα γρήγορα, ο σύλλογος γονέων αρωγός ήταν όλη την ώρα παρόν για οτιδήποτε προέκυπτε. Μανούλες αλλά και μπαμπάδες βρέθηκαν στο χώρο του σχολείου από νωρίς για να υποστηρίξουν τη δράση. Τους κεράσαμε ζεστό κακάο και αυτοί μας πρόσφεραν τον πολύτιμο χρόνο τους και την βοήθειά τους. Οι κατασκευές των μικρών αλλά και των μεγάλων δημιουργών αύριο θα μεταφερθούν στο Πορφυρογένειο. Εκεί την ημέρα της γιορτής θα στηθεί το παζάρι που από κοινού διοργανώνουμε με τον σύλλογο γονέων για το σχολείο. Ελπίζουμε να τα καταφέρουμε και με τα χρήματα που θα συγκεντρώσουμε να προχωρήσουμε στην αγορά ενός προτζέκτορα.
Σας ευχαριστούμε που αγκαλιάσατε την προσπάθειά μας!!
Σας περιμένουμε όλους στη γιορτή μας την Πέμπτη στις 6.30μ.μ στο Πορφυρογένειο.