Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΗ «ΓΙΟΡΤΗ ΨΩΜΙΟΥ»

Οκτ 201811

Σήμερα Πέμπτη 11 Οκτωβρίου 2018 η Γ’ τάξη πήγε στην γιορτή ψωμιού στην παραλία του Βόλου . Στην αρχή τους ξενάγησαν σε όλο το χώρο. Στη συνέχεια συναντήθηκαν όλα τα σχολεία και παίξανε ένα παιχνίδι που λέγετε όποιος το πιάσει πρώτος. Οι ομάδες ήταν ανά σχολείο και οι αρχηγοί λέγανε για παράδειγμα’ Όποιο σχολείο πιάσει πρώτο την μύτη του’,και φυσικά το δικό μας σχολείο μας εκπροσώπησε αντάξια και κέρδισε.
Μετά ζυμώσανε «Τα Ζυμαροανθρωπάκια «, όπου οι μικροί μας φίλοι πλάσανε ανθρωπάκια με πολύ κόπο και υπομονή και για αυτό βγήκαν πολύ νόστιμα.
Ακολούθησαν τα μαγικά τρικ. Ήρθε ένας ειδικός μάγος και τους έκανε κάτι εκπληκτικά μαγικά. Το ποιο εντυπωσιακό τρικ ήταν το εξής: φώναζε έναν βοηθό και του έλεγε να σκεφτεί κάτι και αυτός το έβρισκε!
Για το τέλος τους έδωσαν ενθύμια και σνακ.
Στο τέλος πήγανε στη παιδική χαρά και παίξανε πολύ.
Ήταν μια αξέχαστη εμπειρία με πολύ διασκέδαση.

Στέφανος Τριανταφυλλίδης
Γιώργος Τσιρονικολής και Διονύσης Μέρο