ΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ

Οκτ 201810

Σήμερα η τάξη μας και η Ε’ τάξη πήγε στο γήπεδο του Θησέα. Μόλις φτάσαμε ο γυμναστής μας, μας είπε να κάνουμε προθέρμανση γιατί σε λίγο θα ξεκινούσε ο αγώνας των αγοριών .Ο αγώνας άρχισε και μπήκαμε πολύ ορμητικά. Εν τω μεταξύ τα κορίτσια και των δύο τάξεων έκαναν πικ νικ και δεν μπορούσαμε να περάσουμε την μπάλα από την αριστερή μεριά. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 2-0. Αν εξαιρέσουμε την μπάλα που βγήκε τέσσερις φορές από το γήπεδο περάσαμε πολύ ωραία. Τους νικήσαμε 15-5.Παρόλα αυτά στο τέλος δώσαμε τα χέρια και τους συγχαρήκαμε για το πολύ καλό ματς που έπαιξαν.
Στη διάρκεια του αγώνα ήρθε και η κυρία Ζωή η διευθύντρια μας. Όλα τα παιδιά που δεν έφεραν χαρτί κάθισαν στο σχολείο και έπαιξαν παραδοσιακά παιχνίδια. Αλλά και τα μικρότερα παιδιά δεν πέρασαν άσχημα, γιατί πήγαν μια βόλτα στον Σιδηροδρομικό Σταθμό και έτσι κλείσαμε αυτήν την υπέροχη μέρα.
Αποστόλης Λεώνης Γιώργος Τσιρονικολής

Διονύσης Μέρο Νώντας Φιλίππου