Αποστολή στα Ιμαλάια….

Πώς γίνεται ένα σχολείο να ταξιδέψει τόσο μακριά; Σε μια απο τις ψηλότερες κορυφές του κόσμου; Ε λοιπόν γίνεται με τη βοήθεια του κ. Μαγγίτση του ορειβάτη που κατέκτησε τις επτά κορυφές του κόσμου και βάζει πλώρη για τα Ιμαλάια. Ο ίδιος σεβόμενος τη φύση λέει: «Καλό θα είναι να γνωρίζει ότι ο ορειβάτης δεν σκαρφαλώνει στο βουνό για να το κυριεύσει και να το νικήσει, αλλά το βουνό τον δέχεται και τον φιλοξενεί, όταν αυτό θέλει.

«

Μαζί με τις ευχές μας για καλή επιτυχία στο νέο του εγχείρημα …του χαρίσαμε και μια ζωγραφιά των παιδιών της Β τάξης του 1ου Δ.Σ Αγριάς με την αγάπη της κόρης του και των συμμαθητών της.
Η ζωγραφιά έγινε σημαία που θα υψωθεί στην κορφή των Ιμαλαϊων που υπολογίζεται στα 6.654μ.
Τον ευχαριστούμε που χάρισε το χαμόγελο στα παιδιά μας!!