Ένα αφιέρωμα στα δικαιώματα του παιδιού.

Ιαν 201822

Ένα αφιέρωμα στην ημέρα δικαιωμάτων του παιδιού ετοίμασε με πρωτότυπο τρόπο η Στ’ τάξη και προσκάλεσε τους μαθητές της Δ’ και Ε’ τάξης για να το μοιραστεί μαζί τους. Μικρά σκετσάκια που είχαν για τίτλο τα δικαιώματα του παιδιού ζωντάνεψαν μπροστά στα μάτια μας. Δικαίωμα είναι να έχω όνομα , επώνυμο και εθνικότητα, δικαίωμα είναι να προσέχω τα προσωπικά μου αντικείμενα, δικαίωμα είναι να λέω ελεύθερα την γνώμη μου, έχω δικαίωμα στην φιλία, έχω δικαίωμα στην στέγη, φροντίδα, αγάπη, νερό και τρόφιμα.
Από αυτά τα δικαιώματα που διάβασα, κατάλαβα ότι πρέπει να σέβομαι και να αγαπάω τους συνανθρώπους μου για να έχω και εγώ αλλά και οι γύρω μου μια ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΖΩΗ!!!

Οι δημοσιογράφοι της Στ’ τάξης
Αγγελική-Ευτυχία-Πολύμερου και Κατερίνα Δαδάνη!!!

Ιανουάριος 2018
« Δεκ   Φεβ »