Αθλούμαι και ….ΧαράΖω το μέλλον

IMG_20171002_101621 (1) IMG_20171002_101621

Τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου το σχολείο μας γιόρτασε την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με το σύνθημα “Αθλούμαι- ΧαράΖΩ το μέλλον”. Οι μαθητές του σχολείου μας με χαρά και ενθουσιασμό συμμετείχαν σε οργανωμένες αθλητικές δράσεις και δραστηριότητες που πραγματοποιήθηκαν στο προαύλιο του σχολείου μας. Επιπλέον οι μαθητές της Ε’ και Στ’ τάξης είχαν την μοναδική ευκαιρία να συνομιλήσουν με τον κ. Νίκο Μαγγίτση, τον μοναδικό Έλληνα που έχει ανέβει στις 7 κορυφές του κόσμου και επισκέφτηκε το σχολείο μας έπειτα από πρόσκληση των εκπαιδευτικών.

Παράλληλα την ίδια μέρα το σχολείο μας συμμετείχε στη δράση ανακύκλωσης Η/Υ που οργάνωσε το Γυμνάσιο Αγριάς. Παλιές οθόνες , πύργοι ποντίκια και πληκτρολόγια φορτώθηκαν στο αμάξι της διευθύντριας η οποία και τα μετέφερε στο Γυμνάσιο.

Το περιβάλλον μας χρειάζεται και το χρειαζόμαστε ας το φροντίσουμε λοιπόν ώστε να μπορούμε να το απολαύσουμε καθαρό στις αθλητικές δραστηριότητές μας και όχι μόνο.

IMG_20171002_120459

IMG_20171002_120455