Γιορτή λήξης του σχολείου μας

IMG_6546

Με αφορμή τα 100 χρόνια λειτουργίας του σχολείου μας η φετινή γιορτή λήξης του σχολικού έτους αφορούσε την οικονομική και πολιτιστική ανάπτυξη της Αγριάς  μέσα στο χρόνο.  Αναπαραστήσαμε παλιά επαγγέλματα, ανασύραμε μνήμες μέσα από εικόνες της Αγριάς του χθες, απολαύσαμε ζωντανή παραδοσιακή μουσική και χορούς της τοπικής παράδοσης.

Σε όλη την προετοιμασία και κατά τη διάρκεια της γιορτής ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων ήταν αρωγός της προσπάθειας.

IMG_6545

Ευχαριστούμε πολύ την κ.Χατζή σύμβουλο της  Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, τον  πατέρα Βαρνάβα και τους γονείς που μας τίμησαν με την παρουσία τους καθώς και την ορχήστρα του κ. Μούτου που πλαισίωσε μουσικά την γιορτή μας, την ΕΨΑ και τον πολιτιστικό Σύλλογο “Άγιος Γεώργιος”για την συμμετοχή τους και την οικονομική συμβολή τους.

IMG_6547

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ