Επισκευές στο χώρο του κυλικείου

Ολοκληρώθηκαν οι επισκευές στο χώρο του κυλικείου, το οποίο για την ώρα λειτουργεί ως αναψυκτήριο εκπαιδευτικών και αποθηκευτικός χώρος της καθαρίστριας του Σχολείου μας. Όταν εξασφαλίσουμε χώρο για τα υλικά καθαριότητας (χτίσιμο αποθήκης ή ανακατασκευή λεβητοστασίου) θα μπορέσει να λειτουργήσει ως κανονικό κυλικείο μετά από πολλά χρόνια.

Οι παρεμβάσεις περιελάμβαναν ντουλάπια κουζίνας, πλακάκια δαπέδου και τοίχου, νεροχύτη, ψυγείο και ντουλάπα (δωρεά κ. Γναφάκη). Τα χρήματα καλύφθηκαν από τα χρήματα του Σχολείου με την έγκριση της Σχολικής Επιτροπής Δήμου Βόλου και ο Σύλλογος Γονέων κάλυψε τα εργατικά τοποθέτησης πλακιδίων και ελαιοχρωματισμού (εθελοντική εργασία κ. Γναφάκη) και τις ηλεκτρoλογικές εργασίες (εθελοντική εργασία κ. Ντερβεντλή). Το επόμενο διάστημα θα γίνει και ο εξωτερικός ελαιοχρωματισμός.

ΠΡΙΝ

IMG_5708IMG_5700IMG_5697