Ημέρα “ΕΥΖΗΝ”

Ολοκληρώθηκαν σήμερα οι δράσεις στο Σχολείο μας στα πλαίσια του προγράμματος “ΕΥΖΗΝ”.  Οι αθλητές/τριες  Νίκος Μαγγίτσης-ορειβάτης, Λεωνίδας Κόρμπας-ποδοσφαιριστής Θησέα Αγριάς, Εύη Φωτιάδου-κολυμβήτρια, Φιλιππία Φράγκου-κολυμβήτρια και Ζαφείρης Χαλάς-πολίστας, επισκέφτηκαν το Σχολείο μας, συζήτησαν με τα παιδιά και παρακολούθησαν μαζί τους σχετικά βίντεο. Στη συνέχεια τα παιδιά και οι μεγάλοι απόλαυσαν τη φρουτοσαλάτα που ετοίμασαν μέλη του Συλλόγου Γονέων και έπειτα τα παιδιά της Γ’ έως  Στ΄ τάξης έπαιξαν αγώνες ποδοσφαίρου και βόλεϊ με τη συνοδεία μουσικής.

Όλοι μας χαρήκαμε αυτή την ιδιαίτερη μέρα και τα παιδιά έλαβαν το μήνυμα ότι η άθληση και η υγιεινή διατροφή είναι απαραίτητοι και πολύτιμοι σύμμαχοι στη ζωή μας.