Παρέλαση 25ης Μαρτίου στην Αγριά

Με εθνική υπερηφάνεια, σεβασμό στους αγωνιστές και ήρωες της ελευθερίας και καμάρι, το Σχολείο μας συμμετείχε στις εκδηλώσεις της Δημοτικής Ενότητας Αγριάς για την εθνική επέτειο της 25η Μαρτίου 1821.

Μια ευχάριστη έκπληξη για τα παιδιά

Στις 18/3 λίγο μετά την πρωινή προσευχή είχαμε μια ευχάριστη έκπληξη για όλα τα παιδιά, μία ταχυδακτυλουργό, η οποία παρουσίασε ένα ολιγόλεπτο πρόγραμμα, προσφέροντας στιγμές χαλάρωσης. Στη συνέχεια και μετά το πρώτο διάλειμμα όλο το Σχολείο πήγε εκπαιδευτική επίσκεψη στο πάρκο του ΟΣΕ στην Αγριά, για τρεις διδακτικές ώρες.

Συμμετοχή της Γ΄ και Δ΄ τάξης σε πρόγραμμα του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Βόλου

Τα παιδιά της Γ΄ και Δ΄ τάξης στις 13/3 συμμετείχαν σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Βόλου με τίτλο “Ο κύκλος του Νερού στη Φύση”. Το πρόγραμμα περιελάμβανε παρουσίαση 2 διδακτικών ωρών στο Σχολείο από υπεύθυνο του Μουσείου με προβολή βίντεο και μετακίνηση των παιδιών στην Κουκουράβα και στην Μπουρμπουλήθρα. Τα παιδιά ενημερώθηκαν για…Συνέχεια ανάγνωσης Συμμετοχή της Γ΄ και Δ΄ τάξης σε πρόγραμμα του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Βόλου