Με επιτυχία και μεγάλη συμμετοχή πραγματοποιήθηκε η ποδηλατοδρομία

Μαρ 201411

Πραγματοποιήθηκε τελικά, καθώς βοήθησε και ο καιρός, το περασμένο Σάββατο η εκδήλωση του Συλλόγου Γονέων αφιερωμένη στην «Ευρωπαϊκή Ημέρα ευγένειας στους δρόμους». Η συμμετοχή ήταν μεγάλη από όλες τις τάξεις και τις ηλικίες. Παιδιά χάρηκαν τη διαδρομή, το παιχνίδι των προσκόπων, τη συναυλία, το graffiti , τα γλυκά και τα αναψυκτικά που πρόσφερε ο Σύλλογος. Επίσης όλοι είδαν έργα παιδιών σχετικά με την κυκλοφοριακή αγωγή, ενώ η Δ΄τάξη μοίρασε φυλλάδιο με συμβουλές για πεζούς και ποδηλάτες.

Η πρόεδρος του Συλλόγου κ. Σαλπαδήμου ευχαρίστησε όλους όσοι βοήθησαν για την εκδήλωση, εξέφρασε τη χαρά όλων για την επιτυχία της εκδήλωσης και ευχαρίστησε το Δήμο Βόλου για τα έργα που έγιναν τα τελευταία χρόνια στο Σχολείο.  Ο αντιδήμαρχος Αγριάς κ. Χαλκιάς και η Πρόεδρος επιτροπής παιδείας , τουριστικής ανάπτυξης και Σχολικής επιτροπής Δήμου Βόλου κ. Μπαρτζώκα, με τη σειρά τους, τόνισαν τη σημασία και την συνεισφορά παρόμοιων εκδηλώσεων στην εκπαίδευση και στην ευαισθητοποίηση όλων των πολιτών σε   κοινωνικά θέματα. Τέλος ο διευθυντής αναφέρθηκε στη σημασία της συνεργασίας όλων των φορέων (δ/νση Σχολείου, διδακτικό προσωπικό, μαθητές, γονείς και Δήμος) για την επίλυση των προβλημάτων του Σχολείου και την απαραίτητη και συνεχή συντήρηση και  αναβάθμιση των υποδομών.

IMG_5180IMG_5194

Scan