Κάλεσμα για εθελοντική εργασία στο Σχολείο

Λαμβάνοντας υπόψη:

1. Τη φυσική καταστροφή (πλημμύρα), που έπληξε το σχολείο στις 11/7/2013

2. Την απουσία πρόσληψης εργολάβου καθαρισμού (καθαρίστριας) στο σχολείο

ως σήμερα

3. Τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει η τοπική δημοτική υπηρεσία καθαριότητας (μειωμένος αριθμός προσωπικού)

4. Τις εργασίες ελαιοχρωματισμού που πραγματοποιούνται κατά τη διάρκεια αυτών των ημερών και

5. Το περιορισμένο χρονικό διάστημα μέχρι την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς (1 εβδομάδα)

Καλούνται

όσοι γονείς και κηδεμόνες έχουν τη δυνατότητα και  επιθυμούν

να βοηθήσουν εθελοντικά στον καθαρισμό μερικών αιθουσών διδασκαλίας και στην τακτοποίηση της επίπλωσης του σχολείου

να προσέλθουν την Τετάρτη, την Πέμπτη,την Παρασκευή, τη Δευτέρα και την Τρίτη (4-10/9/2013) στο χώρο του Σχολείου

από τις 8.30 έως τις 13.00

(όποια μέρα, όση και όποια ώρα μπορούν).

Οι παραπάνω εργασίες πραγματοποιούνται ήδη από τους εκπαιδευτικούς του Σχολείου και εργαζόμενους της υπηρεσίας καθαριότητας Αγριάς, καθώς και από την καθαρίστρια της περσινής σχολικής χρονιάς, της οποίας η σύμβαση εργασίας έχει λήξει.

ο διευθυντής του Σχολείου