Ο Φιλοζωικός Σύλλογος Βόλου στο Σχολείο μας

Απρ 201316

Την προηγούμενη εβδομάδα επισκέφτηκαν το Σχολείο μας, ύστερα από πρόσκληση της εκπαιδευτικού κ. Ράνιας Αγγελίδου, εκπρόσωποι του Φιλοζωικού Συλλόγου Βόλου «Κόσμος και Φύση» επισκέφτηκαν το Σχολείο μας και μίλησαν στα παιδιά (Γ-ΣΤ) για τη φροντίδα των ζώων, τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν και για το πώς μπορούμε να τα βοηθήσουμε.

Τα παιδιά ανταποκρίθηκαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον, εξάλλου είναι γνωστή σε όλους μας η αγάπη που τρέφουν για τα ζώα και ιδιαίτερα αυτά που έχουν ανάγκη.

Τις ευχαριστούμε θερμά.

Όσοι επιθυμούν να προσφέρουν τροφή για τα αδέσποτα ή οικονομική βοήθεια για στείρωση ζώων ας επικοινωνήσουν με το τηλ. 6938060539.

Επίσης το σχολείο μας συγκεντρώνει τροφή και χρήματα για το Φιλοζωικό Σύλλογο.

Ο πολιτισμός μιας χώρας «κρίνεται με βάση τη συμπεριφορά των κατοίκων της απέναντι στα ζώα» έλεγε ο Ινδός ηγέτης Ναχάτμα Γκάντι.

Απρίλιος 2013
« Μαρ   Μαΐ »