Επισκευές – συντήρηση συνέχεια…

Χτες 26/11/2012 ήρθε στο Σχολείο μας συνεργείο του Δήμου Βόλου με μαραγκούς και «σκεπάδες» και έκαναν επισκευές στη στέγη των διδακτηρίων. Συγκεκριμένα:

Στερέωσαν την ψευδοροφή στην αίθουσα της Β΄τάξης, αντικατέστησαν φθαρμένα κεραμίδια, λάσπωσαν τους «καβαλάληδες». και μπάλωσαν εσωτερικά τη ψευδοροφή.

Το γενικό πρόβλημα φυσικά δε λύθηκε και περιμένουμε παρέμβαση μεγαλύτερης κλίμακας, πιθανώς το καλοκαίρι, αλλά πιστεύουμε ότι λύθηκε προσωρινά το πρόβλημα στεγανοποίησης στις αίθουσες.

Περιμένουμε επίσης με αίτημά μας από το Σεπτέμβριο (!!!) τη Δ/νση Πρασίνου να προβεί σε εκτεταμένο κλάδεμα των δέντρων που άπτονται της στέγης, έτσι ώστε να μην ανεβαίνουν παιδιά σε ώρες μη λειτουργίας του Σχολείου και προκαλούν φθορές.

Επίσης τοποθετήθηκε η κουζίνα στο Ολοήμερο και σύντομα θα ολοκληρωθεί.

Σήμερα περιμένουμε να ξεκινήσει η επισκευή των σωλήνων θέρμανσης.