Προσπάθειες από όλους να λυθεί το πρόβλημα θέρμανσης

Ευχαριστούμε όλους όσοι προσπαθούν να λυθεί το πρόβλημα θέρμανσης που προέκυψε:

Τις τεχνικές υπηρεσίες Δήμου Βόλου που έστειλαν σήμερα την κ. Στυλίδα (μηχανικό) μαζί με εργολάβο που συνεργάζεται με το Δήμο για να δουν το πρόβλημα και να προγραμματίσουν την επισκευή (είχαν έρθει απλοί υδραυλικοί πριν 2-3 βδομάδες όταν προέκυψε).

Την κ. Μπαρτζιώκα (Πρόεδρο επιτροπής παιδείας Δήμου Βόλου & Σχολικής Επιτροπής Α’/θμιας Εκπ/σης) , η οποία μας έδωσε την άδεια να επισκευάσουμε, με χρήματα των λειτουργικών δαπανών των Σχολείων, τη βλάβη σε περίπτωση που οι τεχνικές υπηρεσίες αδυνατούν.

Την πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων που αυτές τις μέρες είναι στο πλευρό μας και προτείνει λύσεις.

Το γονέα κ. Γιαννακούλα που προσήλθε στο Σχολείο για να δει αν μπορεί ο ίδιος να επισκευάσει τη ζημιά, ύστερα από πρόταση του κ. Καλότυχου.

Τους τρεις υδραυλικούς που ήρθαν και έδωσαν προσφορές – ο ένας αδυνατούσε αυτό το διάστημα.

Τέλος τα παιδιά, τους γονείς και τους εκπαιδευτικούς για την υπομονή (;) τους.

Το Θεό που κρατάει τη θερμοκρασία σε υποφερτά επίπεδα.

Το μόνο παράπονο που έχουμε είναι ότι το θέμα της επισκευής άπτεται των αρμοδιοτήτων των τεχνικών υπηρεσιών του Δήμου και θα έπρεπε να εμπλακούν άλλοι, αλλά κατανοούμε την κατάσταση που επικρατεί εδώ κι δυο βδομάδες στο προσωπικό των Δήμων όλης της Ελλάδας.

Σύντομα πιστεύουμε ότι θα έχουμε ευχάριστα νέα.