Χωρίς θέρμανση το Σχολείο μας προσωρινά εξαιτίας βλάβης !

Εδώ και ένα μήνα παρουσιάστηκε πρόβλημα στην κεντρική θέρμανση του Σχολείου μας.

Συγκεκριμένα έχει τρυπήσει ένας σωλήνας που βρίσκεται στον ενδιάμεσο τοίχο ανάμεσα σε δύο αίθουσες-τάξεις.

Ήρθαν σχεδόν άμεσα από τις τεχνικές υπηρεσίες κατέγραψαν το πρόβλημα και αποφάσισαν ότι χρειάζεται οξυγονοκόλληση, η οποία δε διαθέτει ο Δήμος Βόλου και όπως μας υποσχέθηκε επανειλημμένως (τελευταία φορά χθες) ο προϊστάμενος τμήματος συντήρησης του Δήμου κ. Φαλαγγάρης  θα φροντίσει γι αυτό.

Αν αναλογιστεί κανείς και το χρόνιο πρόβλημα της σκεπής του Σχολείου και του προαυλίου, τότε η κατάσταση γίνεται δραματική και θυμίζει άλλες εποχές.

Περιμένουμε. Άλλωστε τα παιδιά, οι γονείς και οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούν χρόνια στο Σχολείο μας έχουν μάθει ιδιαίτερα καλά να … περιμένουν !