Επισκευές στην αίθουσα του Ολοήμερου

Οκτ 20122

Αποφασίσαμε να βάψουμε την αίθουσα του ολοήμερου μέσα στο Σαββατοκύριακο γιατί της χρειαζότανε πραγματικά, εξάλλου είναι ο χώρος στον οποίο τρώνε τα παιδιά… Όμως κατά το ξύσιμο ενός τοίχου που εφάπτεται των τουαλετών ήταν σε τέτοιο βαθμό η φθορά από την υγρασία και η μούχλα που ανακαλύψαμε που ήταν αδύνατο να ολοκληρωθούν οι εργασίες σε δυο μέρες.

Με την ευκαιρία θα βάλουμε πισσόχαρτα στην ένωση της σκεπής για να μην εισέρχονται νερά της βροχής από την ένωση με το διπλανό τοίχο, θα τοποθετηθεί σιλικόνη εσωτερικά και εξωτερικά στις ενώσεις, θα αντικαταστήσουμε ένα μικρό μέρος της ψευδοροφής που ήταν σάπια  με γυψοσανίδα και θα βάλουμε αναμονή παροχής νερού και αποχέτευσης με σκοπό σε λίγο καιρό να τοποθετηθεί νιπτήρας και ντουλάπια.

Συγγνώμη για την αναστάτωση των παιδιών, που μέχρι να τελειώσουμε θα τρώνε στη διπλανή αίθουσα και θα κάνουν μάθημα στην αίθουσα της Α΄τάξης. Σε μία βδομάδα πιστεύουμε ότι θα ολοκληρωθούν οι εργασίες.

Οκτώβριος 2012
« Σεπ   Νοέ »