Προγραμματισμός παρεμβάσεων 2012-2013

Τη φετινή χρονιά έχουμε ως στόχο τα παρακάτω:

ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΗΣ) ΣΤΕΓΗΣ ΔΙΔΑΚΤΗΡΙΩΝ

(Έγινε το καλοκαίρι του 2013)

επίσης:

1. Βάψιμο εσωτερικά της τάξης του Ολοήμερου, στεγανοποίηση και κατασκευή ντουλαπιών κουζίνας με νεροχύτη .Έγινε (προσφορά μέρους εργασιών γυψοσανίδων κ. Χατζηπλής, προσφορά ηλεκτρολογικών εργασιών εξ’ ολοκλήρου κ. Ντερβεντλής, ελαιοχρωματισμοί κ. Γναφάκης)
  2. Τοποθέτηση υπολογιστή με σύνδεση στο διαδίκτυο σε όλες τις τάξεις. Έγινε (προσφορά Συλλόγου διδασκόντων)
  3. Τοποθέτηση υπολογιστή και εκτυπωτή στο γραφείο των δασκάλων.
  4. Αναβάθμιση υπολογιστή διεύθυνσης.
  5. Αναβάθμιση παιδικής δανειστικής βιβλιοθήκης.
  6. Βάψιμο  εσωτερικών πορτών αιθουσών ΄Έγινε
  7. Τοποθέτηση κάγκελων προστασίας στα παράθυρα. Έγινε
  8. Τοποθέτηση καγκελόπορτας στο γραφείο διεύθυνσης.
  9. Τοποθέτηση μόνιμης μικροφωνικής  στο προαύλιο.
  10. Εγκατάσταση συστήματος βιντεοσκόπησης εξωτερικών χώρων, για τις ώρες και μέρες μη λειτουργίας του Σχολείου. Σε εξέλιξη, προσφορά συστήματος κ. Μακρυκώστα, προσφορά τοποθέτησης κ. Γιαννακούλας)
  11. Τοποθέτηση συστήματος συναγερμού εσωτερικών χώρων.
  12. Επιδιόρθωση καγκελόπορτας Ρ. Φεραίου. Έγινε
  13. Σοβάτισμα, σοβατεπιά και βάψιμο τοίχου Ρ. Φεραίου. Έγινε (συμβολή Συλλόγου Γονέων)
  14. Τοποθέτηση παγκακίων στο προαύλιο. Έγινε (Σύλλογος Γονέων)
  15. Φροντίδα παρτεριών.Έγινε (προσφορά Θερμοκήπια Ζαχαρογιάννη)
  16. Λειτουργία μαθητικού συνεταιρισμού. Έγινε
  17. Εκδρομή με διανυκτέρευση στην Αθήνα για τους μαθητές της Ε΄και Στ΄ τάξης. Έχει τεθεί ερώτημα στη Διεύθυνση Π.Ε. Μαγνησίας – αππορίφθηκε
  18. Κατασκευή γηπέδου βόλεϊ Υπό κατασκευή (Συμβολή Συλλόγου Γονέων, ελαιοχρωματισμοί κ. Γναφάκης))
  19. Τοποθέτηση – αναβάθμιση κιγκλιδωμάτων Ρ. Φεραίου Έγινε
  20. Αίθουσα προβολών (στο χώρο της βιβλιοθήκης) Έγινε
  21. Ασφαλτόστρωση προαύλιου χώρου (Υπάρχει προγραμματισμός για το καλοκαίρι 2013, πιθανό πριν την έναρξη των μαθημάτων 2013-14)

Όπως επιβάλλεται ο στόχος μπαίνει πάντα ψηλά για να καταφέρουμε το «κατά δύναμιν».  Στην προσπάθεια αυτή πιστεύουμε ότι δε θα είμαστε μόνοι μας. Περιμένουμε βοήθεια, ιδέες,προτάσεις και παρατηρήσεις.

Οκτώβριος 2019
« Σεπ