Εθελοντική ομάδα εργασιών

Την σχολική χρονιά 2011-12 ξεκίνησε η οργάνωση Εθελοντικής ομάδα εργασιών με τη συμμετοχή γονέων του Σχολείου. Μια ιδέα εξαιρετική που ενισχύει και στηρίζει το έργο του σχολείου.

Οι συμμετέχοντες ως σήμερα έχουν προσφέρει πολύτιμη βοήθεια και εργασίες (βάψιμο γραφείων, ηλεκτρολογικές εργασίες, επισκευή πόρτας λεβητοστασίου, τοποθέτηση γυψοσανίδας στο Ολοήμερο, αγορά συστήματος βιντεοπαρατήρησης και συναγερμού, φροντίδα κήπων, αντικατάσταση σπασμένων κάγκελων, ελαιοχρωματισμοί, μικροεπισκευές) και συνεχίζουν να προσφέρουν. Όμως δυστυχώς είναι πολλοί λίγοι…και επιθυμούμε να γίνουν περισσότεροι….. Το σχοελίο μας έχει ανάγκες που για να καλυφθούν χρειάζεται η συμμετοχή και η βοήθεια όλων.

Σημαντικοί βοηθοί στο έργο μας οι  γονείς που συμμετέχουν στο Δ.Σ. του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, οι οποίοι συμβάλλουν ποικιλοτρόπως  στη σχολική κοινότητα, αφιερώνοντας κι αυτοί εθελοντικά τον προσωπικό τους χρόνο κι όχι μόνο.

Τους ευχαριστούμε όλους θερμά και  ευελπιστούμε στη συμμετοχή κι άλλων !

Οκτώβριος 2019
« Σεπ