Το Β1 συμμετέχει σε πρόγραμμα eTwinning

Aikaterini Karanastasi 1st Primary School of Agios Nikolaos

Μαθητές και μαθήτριες με προβληματισμούς, ερωτήσεις και ανησυχίες. Για τον κόσμο, τον πλανήτη, το περιβάλλον. Όλα αυτά μας ώθησαν να συμμετέχουμε στο πρόγραμμα eTwinning και συγκεκριμένα στο έργο με τίτλο “Discover Save And Grow Europe”. Το συνεργατικό αυτό σχέδιο εργασίας πραγματεύεται πολιτισμικά και περιβαλλοντικά ζητήματα, μέσω συνεργατικών δραστηριοτήτων. Η κουλτούρα της κάθε χώρας και το φυσικό της περιβάλλον, η παρουσίαση και η διατήρησή τους είναι οι άξονες που διέπουν όλες μας τις δραστηριότητες.

Οι συμμετέχουσες χώρες είναι: Ελλάδα, Τουρκία, Πολωνία, Ιταλία, Ρουμανία, Ισπανία, Αλβανία και Πορτογαλία.  Οι ηλικίες των παιδιών που συμμετέχουν κυμαίνονται από 7-11 ετών. Η έναρξη του σχεδίου έγινε τον Οκτώβριο του 2022 και η λήξη του θα είναι τον Ιούνιο του 2023. Είμαστε ενθουσιασμένοι/ες που συμμετέχουμε στο έργο αυτό και ανυπομονούμε για όλα όσα θα δημιουργήσουμε και θα μάθουμε.
Aikaterini Karanastasi 1st Primary School of Agios Nikolaosimage

Κατερίνα Καραναστάση