8η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού – Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2021

Την  Παρασκευή 24/9/21,υλοποιήσαμε στο σχολείο μας διάφορες δράσεις στα πλαίσια της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2021 με σύνθημα για το έτος 2021-2022 : “Το σχολείο σε κίνηση : Αθλούμαστε Δημιουργικά”.

Οι δράσεις αυτές υλοποιήθηκαν την 3η, 4η και 5η ώρα του ωρολογίου προγράμματος και σκοπό είχαν την δημιουργικότητα μέσω του αθλητισμού, την προαγωγή της υγείας και της ευεξίας, την ενθάρρυνση της κοινωνικής ενσωμάτωσης και την ανάπτυξη κοινωνικών δεξιοτήτων των μαθητών μας.

Συμμετείχαν όλοι οι μαθητές μας και στο τέλος της ημέρας αναρτήσαμε τα κολλάζ που δημιούργησαν στους τοίχους του σχολείου μας.