Ψυχολογική υποστήριξη από την Ψυχολόγο και την Κοινωνικό Λειτουργό του σχολείου για την αντιμετώπιση της πανδημίας

Στο πλαίσιο της υποστήριξης γονέων και μαθητών των σχολείων για την αντιμετώπιση της πανδημίας, παρέχεται η δυνατότητα εξ αποστάσεως συμβουλευτικής και ψυχολογικής υποστήριξης στους μαθητές και στις οικογένειές τους από την Κοινωνικό Λειτουργό και την Ψυχολόγο της Επιτροπής Διεπιστημονικής Εκπαιδευτικής Αξιολόγησης και Υποστήριξης (ΕΔΕΑΥ) των σχολείων του Αγίου Νικολάου που ανήκουν στην ομάδα.
Οι συνεδρίες θα πραγματοποιούνται μετά από ραντεβού, μέσω διαδικτυακής πλατφόρμας. Σε κάθε συνεδρία συμμετέχουν αυστηρά και μόνο ο ενδιαφερόμενος/οι ενδιαφερόμενοι, η Κοινωνικός Λειτουργός και η Ψυχολόγος του σχολείου και έχει ληφθεί κάθε μέριμνα για τη διασφάλιση του απορρήτου των προσωπικών δεδομένων.
Παρακαλούμε να καταθέσετε την αίτησή σας, συμπληρώνοντας την παρακάτω φόρμα google, προκειμένου να έρθουμε σε επαφή μαζί σας.