Η φιλοξενία των μαθητών από το Σχολείο του Κρούστα

Την Παρασκευή 2 Απριλίου είχαμε την χαρά να φιλοξενήσουμε και τους μαθητές από το Σχολείο του Κρούστα, οι οποίοι παρακολούθησαν και τα εργαστήρια της συγγραφέα Γιώτα Αλεξάνδρου.

Είχαν την ευκαιρία να κάνουν τις δραστηριότητες από την 1η Βιβλιοβαλίτσα που έφτιαξαν οι μαθητές του Α2 με τίτλο ”Μια φορά και έναν καιρό ήταν μία βιβλιοθήκη” και έπειτα μπόρεσαν να δανειστούν για το σχολείο τους τη 2η Βιβλιοβαλίτσα που έφτιαξαν οι μαθητές του Β2 με τίτλο ”Μια σκούπα, μα τι σκούπα”. Να σημειωθεί ότι και οι δύο Βιβλιοβαλίτσες πραγματοποιήθηκαν στα πλαίσια του προγράμματος ”Νοιάζομαι και δρω”.

Και έτσι η Εβδομάδα Βιβλίου έκλεισε αφήνοντας όμορφες στιγμές στο σχολείο μας και στους μαθητές!

Ενδεικτικά δημοσιεύουμε και κάποιες από τις εργασίες των μαθητών του Α1, Α2, Γ2.