μάθημα κατασκευής καράβας

Την Τρίτη 9 Φεβρουαρίου το Γ2 του σχολείου μας παρακαλούθησε μάθημα κατασκευής καράβας από την κα. Δήμητρα Νάζου. Τα παιδιά ήταν ενθουσιασμένα καθ΄όλη τη διάρκεια της ημέρας, καθώς το καθένα είχε την ευκαιρία να ασχοληθεί με το ατομικό του έργο αλλά συγχρόνως να συνεργαστεί και με τους συμμαθητές-τριες του έτσι ώστε να έχουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα . Μαζί με την κυρία Νάζου πολύτιμη ήταν και η βοήθεια της κας Ματίνας . Έτσι την πρώτη μέρα έγινε το καλούπι με βάση το πατρόν και η συναρμολόγηση, τη δεύτερη μέρα έγινε η τελειοποίηση όσον αφορά τις λεπτομέρειες (φουγάρα, φινιστρίνια και ό,τι άλλο επιθυμούσε το κάθε παιδί) και την τελευταία μέρα βάψαμε με χρώματα τις αρεσκείας μας ο καθένας τη δική του καράβα. Το αποτέλεσμα…?
Ένας πανέμορφος στόλος θα κοσμεί από σήμερα το σχολείο μας!!!!IMG_2672