Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου

Απρ 20212

Αγαπητοί μας μαθητές

σήμερα όπως κάθε χρόνο τέτοια ημέρα,  ημέρα γέννησης του μεγάλου παραμυθά Χανς Κρίστιαν Άντερσεν είναι η Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου.

Θα μιλήσετε γι αυτό με του δασκάλους σας.

Εγώ σας φιλώ ευχόμενος πολλά και καλά διαβάσματα βιβλίων παιδικών με ένα υπέροχο βίντεο για τα βιβλία! Απολαύστε το!

Ο Διευθυντής του σχολείου

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.