Χορήγηση Βεβαίωσης κυκλοφορίας

Νοέ 20206

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας

σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο θα χορηγήσει σήμερα σε όλους τους μαθητές την απαιτούμενη βεβαίωση μετακίνησης.

Παρακαλώ αναζητήστε τη στην τσάντα των μαθητών.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Γ. Δ. Μαρκάκης

23/4: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
Στις 23 Απριλίου 1616 έφυγαν από την ζωή δύο μεγάλα ονόματα των γραμμάτων: ο ισπανός συγγραφέας του «Δον Κιχώτη» Μιγκέλ Ντε Θερβάντες και ο άγγλος δραματουργός Γουίλιαμ Σαίξπηρ. Με αφορμή το διπλό αυτό γεγονός, η UNESCO έχει καθιερώσει την 23η Απριλίου ως την Παγκόσμια Ημέρα του Βιβλίου.

23/4: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου