Έναρξη διαδικασίας εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.

Μαρ 202027

Αγαπητοί κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας,

προκειμένου να ξεκινήσει από Δευτέρα, πρώτα ο Θεός, η διαδικασία της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης των μαθητών παρακαλώ όπως προβείτε στην εγγραφή των μαθητών-μαθητριών  στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο μέσω του συνδέσμου https://register.sch.gr/students/

Είναι γνωστό ότι, λόγω του υπερβολικού φόρτου στο σχολικό δίκτυο, η εγγραφή είναι δύσκολη. Θα προσπαθήστε λοιπόν κατ επανάληψη και ίσως έχετε καλύτερα αποτελέσματα τις νυχτερινές ώρες.

Για να ολοκληρώσετε την εγγραφή θα σας ζητηθεί και ο Αριθμός Μητρώου του μαθητή ή της μαθήτριας. Θα τον βρείτε στον φετινό ή έναν παλιότερο Έλεγχο Προόδου (στο φύλλο με τους βαθμούς).

Τελειώνοντας στείλετε στο δάσκαλο ή τη δασκάλα του το όνομά του μαθητή στο σχολικό δίκτυο προκειμένου ο δάσκαλος να προσκαλέσει τον μαθητή στην ψηφιακή τάξη.

Τα email των δασκάλων σας έχουν σταλεί με mail στην διεύθυνση που μας δώσατε.

Για οποιαδήποτε απορία επικοινωνήστε μαζί μας στο mail του σχολείου.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Γ. Δ. Μαρκάκης

1. 25/05/: Παγκόσμια Ημέρα για τα εξαφανισμένα παιδιά

2. 25/05/1832: Υπογράφεται στο Λονδίνο η Συνθήκη, με την οποία η Ελλάδα ανακηρύσσεται Βασίλειο.