ΠΑΤΡΕΩΝ ΕΓΕΡΣΙΣ (Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ)

Μάι 201617

Δύο σχεδόν μήνες μετά την παρουσίασή της στο κοινό της Πάτρας ήρθε η ώρα να παρουσιάσουμε το βίντεο της παραστάσεως “Πατρέων Έγερσις” με θέμα τα γεγονότα της Επαναστάσεως στην Πάτρα του 1821.
Ευχαριστούμε πολύ τον κ. Νίκο Καστανά, γονέα μαθητών του 6ου Δημοτικού Σχολείου, που αφιλοκερδώς έκανε τη λήψη και το μοντάζ της παραστάσεως με 4 κάμερες και απολύτως επαγγελματική ποιότητα.
Ώρα να δούμε (όσοι δεν το είδαν) να θυμηθούμε (όσοι το είδαν) και να απολαύσουμε (όλοι μαζί).
Αγαπητοί μας μαθητές-ηθοποιοί και πάλι συγχαρητήρια!

Ένα Σχόλιο στο άρθρο

“ΠΑΤΡΕΩΝ ΕΓΕΡΣΙΣ (Η ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ)”

1. 17 Μαΐου, 2016 στις 11:43 μμ      Απάντηση ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ Κ. Έγραψε:

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές της Υπέροχης Εορτής και ιδιαίτερα στον φίλο και αγαπητό Συνάδελφο Δ/ντή Γιώργο Μαρκάκη!

18/4/1951: Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Βέλγιο, Ολλανδία και Λουξεμβούργο υπογράφουν στο Παρίσι την ιδρυτική πράξη της Ευρωπαϊκής Κοινότητας ʼνθρακα και Χάλυβα (ΕΚΑΧ), προπομπό της Ευρωπαϊκής Ένωσης.