Σαν παραμύθι που βγήκε αληθινό

Απρ 201530

Την 26η Μαρτίου 2015 οι μαθητές της Στ τάξεως του 19ου Δημοτικού Πατρών παρουσίασαν για τους γονείς και φίλους του σχολείου την επίκαιρη παράσταση “Σαν παραμύθι που βγήκε αληθινό” σε κείμενα που συνέθεσε η δασκάλα της Στ τάξεως του σχολείου κα Κατερίνα Σαφαρίκα. Η ίδια, και ο διευθυντής του σχολείου μας κ. Γεώργιος Μαρκάκης, είχαν τη σκηνοθεσία και τη γενικότερη επιμέλεια της εορτής.
Οι μαθητές της Στ τάξεως μέσα σε 75 περίπου λεπτά παρουσίασαν καίριες στιγμές από την Παλλιγενεσία του 1821 ερμηνεύοντας τους ρόλους τους με μεγάλη επιτυχία.
Τη όλη παράσταση συμπλήρωσαν τα τραγούδια που δίδαξε η μουσικός του σχολείου μας κα Αγγελοπούλου. Θερμές ευχαριστίες στην κα Πουρνάρα, τον κ. Οικονόμου και τον κ. Μάτη για την αποφασιστική συμβολή τους στο στήσιμο και την επιτυχία της εκδηλώσεως.
Kαι του χρόνου.