Ένα ”Χαμόγελο” από παιδιά για παιδιά

Ιαν 201414

Την Τρίτη 17 Δεκεμβρίου 2013, η κα Σπανού Αντριάννα, εκπρόσωπος του Συλλόγου το “Χαμόγελο του Παιδιού”, επισκέφτηκε το Α’ 2 τμήμα της κας Στεργίου Γλυκερίας. Οι μικροί μαθητές έδωσαν στην κα Σπανού παιχνίδια που είχαν συγκεντρώσει, για τα παιδιά του “Χαμόγελου”, εν όψει των εορτών των Χριστουγέννων. Με πολλή προσοχή άκουσαν την ενημέρωση που έκανε για την προσφορά του ”Χαμόγελου” σε παιδιά που έχουν καθημερινά προβλήματα.

Με χαμόγελα παιδικά συμφωνήσαμε να ξαναβρεθούμε λίγο πριν τις γιορτές του Πάσχα.

Στην παρέα μας ήταν και η κα Χρυσούλα και η κα Μαριάννα, φοιτήτριες του Π.Τ.Δ.Ε., που κάνουν την πρακτική τους άσκηση στο τμήμα. Tις ευχαριστούμε.

29/3/1896: Ο Σπύρος Λούης ο πρώτος Έλληνας Ολυμπιονίκης στο μαραθώνιο των πρώτων σύγχρονων Ολυμπιακών Αγώνων.
Ο Λούης έτρεξε τον μαραθώνιο σε χρόνο 2 ώρες, 58 λεπτά και 50 δεύτερα.

Ο Λούης έτρεξε τον μαραθώνιο σε χρόνο 2 ώρες, 58 λεπτά και 50 δεύτερα.