Εορτή λήξεως σχολ. έτους 2012-13

Ιούν 201313

Στην αυλή του σχολείου μας, μπροστά σε ένα μεγάλο κοινό, παρουσιάστηκε η γιορτή λήξεως του σχολικού έτους 2012-13. Οι μαθητές όλων των τμημάτων παρουσίασαν ό,τι είχαν ετοιμάσει.

Ένα δρώμενο η Α τάξη στα πλαίσια προγράμματος που εκπόνησε και ένα παιχνίδι σε συνεργασία με το Β1.

Το Β2 παρουσίασε την παντομίμα Ο Ζυμαρούλης και η Διατροφούλα που είχε ετοιμάστεί στα πλαίσια προγράμματος Αγωγής Υγείας.

Τα δύο τμήματα της Γ τάξεως ζωντάνεψαν μπροστά μας σκηνές από παλιά επαγγέλματα με τον τίτλο «Αχ να γύριζαν τα χρόνια τα παλιά!».

Η Δ τάξη και η Ε παρουσίασαν παραδοσιακούς χορούς αλλά και ένα αθλητικό παιχνίδι.

Τέλος η Στ μας αποχαιρέτησε με ένα συγκινητικό μελωδικό πρόγραμμα όπου τραγούδησε διάφορα τραγούδια -ένα στα γαλλικά- ενώ ενδιαμέσως οι μαθητές εξέφρασαν τις εμπειρίες τους από το Δημοτικό.

Τη γιορτή έκλεισαν με λίγα λόγια ο εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Μακρυγένης και ο Διευθυντής του σχολείου.

Καλό Καλοκαίρι σε όλους Δείτε τη στο βίντεο που ακολουθεί.