Ο ζυμαΡΟΥΛΗΣ και η διατροΦΟΥΛΑ

Ιούν 20136

Στα πλαίσα ημερίδας του τμήματος  Αγωγής Υγείας «Τρέφομαι σωστά Μεσογειακά», που πραγματοποιήθηκε στην Αγορά Αργύρη, το Β2 Τμήμα του σχολείου μας, που εκπονεί πρόγραμμα Αγωγής Υγείας, παρουσίασε   δρώμενο με τον τίτλο:

Ο ζυμαΡΟΥΛΗΣ και η διατροΦΟΥΛΑ κερδίζοντας  έπαινο από τους διοργανωτές.

Οι μαθητές μας παρουσίασαν μέσα από μια παντομίμα συνοδεία μουσικής τα αποτελέσματα της λάθος αλλά και της σωστής διατροφής. Το όλο δρώμενο έκλεισε με τραγουδάκι οι στίχοι του οποίου γράφτηκαν ειδικά για την περίπτωση.

Το δρώμενο ετοίμασε η δασκάλα της τάξεως κα Γλυκερία Στεργίου και συμμετείχαν όλοι οι μαθητές του τμήματος. Σημαντική συμβολή στην προετοιμασία είχαν και οι φοιτήτριες που έκαναν την πρακτική τους άσκηση στα πλαίσα των σπουδών τους.

Απολαύστε το βίντεο

1. 18/02/842: Λήγει η Εικονομαχία. Η Θεοδώρα επιβάλει την αποκατάσταση της προσκύνησης των ιερών εικόνων. Ήταν σύζυγος του τελευταίου εικονομάχου αυτοκράτορα Θεόφιλου.