Κοπή βασιλόπιτας

0

Συγγραφέας: 18ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ | Κατηγορία Χωρίς κατηγορία | , στις 05-02-2022

Την Παρασκευή 4-2-2022 κόψαμε την βασιλόπιτα στην τάξη μας.Με πόση ανυπομονησία περίμεναν τα παιδιά αυτή τη στιγμή και η χαρά τους ήταν μεγάλη!Για να είμαστε …δίκαιοι το κάθε παιδί διάλεξε με κλειστά μάτια ένα χαρτάκι με αριθμό για να ξέρει με ποια θα σειρά  θα πάρει το κομμάτι του.Κάναμε έτσι και τα μαθηματικά μας ,ενώ το παιχνίδι άρεσε πολύ στα παιδιά.

Ευχαριστούμε θερμά το σύλλογο γονέων για την προσφορά της βασιλόπιτας και ευχόμαστε από καρδιάς σε όλους τους μαθητές /τριες και τις οικογένειές τους,η νέα χρονιά να φέρει υγεία,χαρά,ευημερία και πρόοδο!!

…και ο τυχερός που κέρδισε το φλουρί ήταν ο Μάριος ο  οποίος με μεγάλη χαρά και ικανοποίηση έλαβε το δώρο του,ενώ οι συμμαθητές του τον χειροκρότησαν!

VASILOPITA

VASILOPITA 2