Σύνδεσμοι

Διαχείριση

Διαδικτυακά μαθήματα μέσω σύγχρονης και ασύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

4 Μάιος 2020  Με ετικέτα

ΑΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι στα πλαίσια της Ασύγχρονης Εκπαίδευσης οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας δημιούργησαν μια σειρά ψηφιακών μαθημάτων. Τα μαθήματα αυτά βρίσκονται στον παρακάτω σύνδεσμο:

Ο κατάλογος των μαθημάτων εμπλουτίζεται συνεχώς.

ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Η σύγχρονη εκπαίδευση διεξάγεται μέσω της πλατφόρμας Cisco Webex του Υπουργείου Παιδείας στην οποία οι  εκπαιδευτικοί του σχολείου έχουν δημιουργήσει εικονικές τάξεις.

Ο σύνδεσμος της εικονικής τάξης θα έρθει στο email που έχετε δηλώσει καθώς και η ημέρα και η ώρα διεξαγωγής της τηλεδιάσκεψης. Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε την επικοινωνία του σχολείου μέσω email στη διεύθυνση που θα παραλάβετε το μήνυμα, δηλώστε το απαντώντας σε αυτό το μήνυμα ότι “ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕΣΩ EMAIL”.

Επίσης έχετε υπόψη σας τον παρακάτω Ευρωπαϊκό Κανονισμό Προστασίας των Προσωπικών Δεδομένων τον οποίο σας είχαμε υποβάλλει εις γνώση σας σε προηγούμενη ανάρτησή μας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων

του 18ου Νηπιαγωγείου Ιωαννίνων