Σχέδιο Δράσης: «Ομαλή μετάβαση των νηπίων στο Δημοτικό σχολείο»

τα παιδια με πλάτες

Σήμερα πραγματοποιήθηκε ακόμη μία επίσκεψη στο 11ο Δημοτικό Σχολείο στα πλαίσια του Σχεδίου Δράσης μας. Για ακόμη μία φορά μας υποδέχτηκαν θερμά οι μαθητές της Α’ Δημοτικού και ο υπέροχος  Διευθυντής του σχολείου  και συγγραφέας ο κύριος Στάθης Ξαφάκος ,ο οποίος μας  παρουσίασε το νέο παιδικό βιβλίο του με τίτλο «Ο Χαμαιλέοντας που ήθελε να γίνει λέοντας».

το βιβλί ο του Σταθη

Η αφήγηση  και επεξεργασία του βιβλίου από τον κύριο Στάθη εξαιρετική και τα μηνύματα πολλά. Οι μικροί μας μαθητές καθώς και οι μαθητές της Α’ τάξης  με μεγάλο ενδιαφέρον παρακολούθησαν την αφήγηση  και  συμμετείχαν με ενθουσιασμό  σε ότι τους ρωτούσε ο αγαπημένος μας συγγραφέας.

φωτο με Σταθη να διαβαζει

Τέλος , για να ευχαριστήσουμε τον κύριο Στάθη  για την όμορφη παρουσίαση και φιλοξενία ,καθώς και τους μαθητές της Α’ Δημοτικού τους προσφέραμε δωράκια……

Σας ευχαριστούμε πολύ κύριε Στάθη για τα τόσα που μάθαμε μέσα από το νέο σας παιδικό βιβλίο!!!!

Σταθης κοιταει το δωρο

Σας ευχαριστούμε παιδιά!!!!

Γιωργος         πεταλουδες

Κύριε Στάθη καλοτάξιδο το νέο σου βιβλίο και περιμένουμε κι άλλες δημιουργίες με την συγγραφική πένα της φαντασίας σας!!!