Ανακοίνωση Αγιασμού

18ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΓΙΑΣΜΟΥ

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι, ο Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα, 14-09-2020, χωρίς την παρουσία γονέων.

Οι μαθητές/τριες της Α΄ τάξης θα προσέλθουν με συνοδεία μόνο ενός γονέα (με μάσκα) στο χώρο του γηπέδου μπάσκετ, στις 11:00, προκειμένου να προηγηθεί η κατανομή τους στα δύο τμήματα. Δε χρειάζεται να φέρουν τσάντες, γιατί τα βιβλία τους θα τα πάρουν την Τρίτη.

Τα παιδιά των υπόλοιπων τάξεων θα προσέλθουν στις 11:15, με τσάντες για να παραλάβουν τα βιβλία τους.

Όλοι οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν περίπου στις 12:15.

Η είσοδος όλων των εισερχόμενων στο σχολείο θα γίνει απαραίτητα με χρήση προστατευτικής μάσκας, σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας.

Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί στην αυλή του σχολείου με παρουσία εκπροσώπων των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών. Στη συνέχεια ο ιερέας θα επισκεφτεί όλες τις αίθουσες, όπου θα παρευρίσκονται οι λοιποί μαθητές και οι εκπαιδευτικοί.

Σας παρακαλούμε να φροντίσετε για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των παιδιών.

Ιωάννης Μπαλής

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2020-2021. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.