Ανακοίνωση για τις εγγραφές μαθητών/μαθητριών στην Α΄ τάξη για το σχολικό έτος 2020-2021

18ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Κάνουμε γνωστό στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της περιοχής μας ότι οι εγγραφές στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου, θα γίνουν από 15 μέχρι 29 Μαΐου 2020.

Προς αποφυγή συγχρωτισμού και προκειμένου να ορισθεί ραντεβού σε συγκεκριμένη ώρα, παρακαλούμε να προηγείται τηλεφωνική επικοινωνία  τις εργάσιμες ημέρες στο τηλέφωνο του σχολείου: 2310683840.

Κατά την προσέλευσή σας καλό θα ήταν να φοράτε μάσκα και να είστε μόνο ένα άτομο. Επίσης παρακαλούμε να είστε ακριβείς στην ώρα σας.

Δικαίωμα εγγραφής έχουν όσα παιδιά γεννήθηκαν από 1/1/2014 έως και 31/12/2014.

Δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Το Πιστοποιητικό Γέννησης Δήμου ή Κοινότητας, θα αναζητηθεί από το σχολείο.
  2. Απλή επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας, όπου φαίνονται οι εμβολιασμοί του μαθητή.
  3. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή. (Α.Δ.Υ.Μ. – Το έντυπο μπορείτε να το προμηθευτείτε από το σχολείο και να το συμπληρώσει ο παιδίατρός σας)
  4. Απόδειξη λογαριασμού ΔΕΗ ή ΟΤΕ, όπου φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του, σύμφωνα με τις οδούς που περιλαμβάνονται στα όρια της περιφέρειας του σχολείου..
  5. Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου.

Σταυρούπολη, 13 Μαΐου 2020

Ιωάννης Μπαλής

Όρια 18ου Δημοτικού Σχολείου Σταυρούπολης

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2019-2020. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.