Μια αξιέπαινη προσπάθεια για την πρόληψη και τη μείωση των εντάσεων μεταξύ των μαθητών του σχολείου μας

Μια όμορφη και αξιέπαινη ιδέα για την πρόληψη και τη μείωση των εντάσεων μεταξύ των μαθητών του σχολείου μας, ιδιαίτερα αυτών που μπορούν να προκληθούν κατά τη διεξαγωγή αθλητικών δραστηριοτήτων, υλοποίησαν ο εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κύριος Λαϊνάκης Γιώργος κι ο εκπαιδευτικός του μαθήματος των Εικαστικών του σχολείου μας κύριος Κωνσταντινίδης Αλέξανδρος. Στο κέντρο της αυλής του σχολείου μας δημιούργησαν έναν ιδιαίτερο χώρο, με μια όμορφη εικαστική παρέμβαση “FAIR PLAY”, όπου οι μαθητές κι οι μαθήτριες θα εκπαιδεύονται στην ισχυροποίηση του ορθού αθλητικού πνεύματος.

Κατηγορίες: Δράσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2019-2020. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.