Ενδοσχολική επιμόρφωση σε θέματα σχολικής βίας

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης 18 Απριλίου 2019, στο χώρο της αίθουσας πολλαπλών εκδηλώσεων του σχολείου μας, ενδοσχολική επιμόρφωση για τους/τις εκπαιδευτικούς που υπηρετούν στο 18ο Δημοτικό Σχολείο Σταυρούπολης σε θέματα αντιμετώπισης της σχολικής βίας. Η εισηγήτρια, κυρία Σπυροπούλου Ελευθερία, υπεύθυνη του ΚΕΝΤΡΟΥ   ΠΡΟΛΗΨΗΣ   ΤΩΝ   ΕΞΑΡΤΗΣΕΩΝ & ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ «ΔΙΚΤΥΟ ΑΛΦΑ»,  Δίκτυο Άλφα ενημέρωσε τους/τις εκπαιδευτικούς του σχολείου μας αναφορικά με το συγκεκριμένο θέμα και αντάλλαξαν απόψεις σχετικά με καλές πρακτικές που θα μπορούσαν να εφαρμοστούν.

Κατηγορίες: Δράσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2018-2019. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.