Ομιλία – συζήτηση για θέματα ενδοοικογενειακής και ενδοσχολικής βίας στο σχολείο μας

Το απόγευμα της Πέμπτης 14 Μαρτίου 2019, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας, ο παιδοψυχολόγος κύριος Ανδρέας Παπαδόπουλος έκανε μια ενδιαφέρουσα εισήγηση – παρουσίαση σχετικά με θέματα ενδοοικογενειακής και ενδοσχολικής βίας στους γονείς των μαθητών και στους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας. Ακολούθησε συζήτηση, όπου ο κύριος Ανδρέας Παπαδόπουλος απάντησε στις ερωτήσεις των γονέων. Την εκδήλωση οργάνωσε ο Σύλλογος Διδασκόντων του 18ου Δημοτικού Σχολείου Σταυρούπολης σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Κατηγορίες: Δράσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2018-2019. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.