Ο Αγιασμός στο σχολείο μας και η γιορτή υποδοχής των μαθητών και μαθητριών της Α΄ τάξης

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018, στις 9:30 το πρωί, στο προαύλιο του σχολείου μας ο αγιασμός για την έναρξη της καινούριας σχολικής χρονιάς 2018 – 2019. Ευχές προς τους μαθητές – μαθήτριες, γονείς κι εκπαιδευτικούς απηύθυναν ο ιερέας που τέλεσε τον αγιασμό κι ο διευθυντής του σχολείου μας κύριος Ιωάννης Μπαλής.

Ιδιαίτερη γιορτή υποδοχής και καλωσορίσματος έγινε για τους μικρούς μαθητές και τις μικρές μαθήτριες που θα φοιτήσουν φέτος στην Α΄ Δημοτικού. Παρέλαβαν χειροτεχνίες, που είχαν κατασκευάσει εκπαιδευτικοί του σχολείου μας καθώς και γραφική ύλη, προσφορά του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Επίσης ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας προσέφερε γλυκό κέρασμα σε όλους τους μαθητές και σε όλες τις μαθήτριες του σχολείου μας.

Κατηγορίες: Δραστηριότητες σχολικού έτους 2018-2019. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.