Δωρεάν Τμήματα εκμάθησης φλογέρας στο Δήμο Παύλου Μελά

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο Δήμο Παύλου Μελά λειτουργούν ΔΩΡΕΑΝ τμήματα εκμάθησης φλογέρας για παιδιά από 8 ετών και άνω.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει σαν σκοπό τη γνωριμία των παιδιών με την Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Παύλου Μελά και τα όργανα που την αποτελούν. Αργότερα θα μπορέσουν να επιλέξουν, αν ενδιαφέρονται να συνεχίσουν, το όργανο που τους ταιριάζει για να συμμετέχουν στην ορχήστρα.

Παρακαλούμε πολύ να ενημερώσετε τους μαθητές των τάξεων Ε΄ και ΣΤ΄, καθώς και του συλλόγους γονέων.

Σας αποστέλλουμε την αφίσα στην οποία υπάρχουν τα τηλέφωνα για πληροφορίες και εγγραφές. Υπεύθυνη, Μελίδου Μαρία, μουσικός

Flogera Afiseta_Layout 1

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2015-2016. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.