Άσκηση ετοιμότητας διαχείρισης του σεισμικού κινδύνου

Τη Δευτέρα 13 Οκτωβρίου 2014 στο πλαίσιο της Διεθνούς Ημέρας Μείωσης των Επιπτώσεων των Φυσικών Καταστροφών πραγματοποιήθηκε στη σχολική μας μονάδα η πρώτη προγραμματισμένη για το σχολικό έτος 2014-2015 άσκηση ετοιμότητας διαχείρισης του σεισμικού κινδύνου.

Τις προηγούμενες ημέρες οι εκπαιδευτικοί της σχολικής μας μονάδας ενημέρωσαν υπεύθυνα τους μαθητές και τις μαθήτριες, δίνοντάς τους τις κατάλληλες οδηγίες για τις ενέργειες που θα πρέπει να κάνουν σχετικά με την αυτοπροστασία τους και τον τρόπο εκκένωσης του σχολικού κτιρίου.

Στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να βρείτε χρήσιμο υλικό με οδηγίες του Οργανισμού Αντισεισμικής Προστασίας (Ο.Α.Σ.Π.)

Προετοιμάσου από τώρα για το Σεισμό

Σεισμός! Ας είμαστε προετοιμασμένοι!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2014 - 2015. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.