Εγγραφές μαθητών Α΄ τάξης σχολικού έτους 2014-2015

18ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Κάνουμε γνωστό στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών της περιοχής μας ότι οι εγγραφές στην Α΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου, θα γίνουν από 1 Ιουνίου μέχρι 20 Ιουνίου 2014.

Δικαίωμα εγγραφής έχουν όσα παιδιά γεννήθηκαν από 1/1/2008 έως και 31/12/2008

Δικαιολογητικά εγγραφής:

1. Πιστοποιητικό Δήμου ή Κοινότητας, όπου θα φαίνεται η ακριβής ημερομηνία γεννήσεως. (Θα πρέπει να έχει εκδοθεί το τελευταίο τρίμηνο)
  2. Απλή επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας, όπου φαίνονται οι εμβολιασμοί του μαθητή.
  3. Απόδειξη λογαριασμού ΔΕΗ ή ΟΤΕ, όπου φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του.
  4. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου. (Μπορείτε να τη φέρετε μετά από τα άλλα δικαιολογητικά, μόλις την πάρετε από το Νηπιαγωγείο)
  5. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.). Το έντυπο δίνεται από το σχολείο και επιστρέφεται συμπληρωμένο από τον παιδίατρο το Σεπτέμβριο.

Σταυρούπολη, 22  Μαΐου 2014

Ο Δ/ντής του Σχολείου

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2013-2014. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.