Επίσκεψη των μαθητών/τριών της Στ΄ τάξης στο Ελληνικό Παιδικό χωριό στο Φίλυρο

Στο πλαίσιο της κοινωνικής προσφοράς του σχολείου μας και με τη στήριξη του Συλλόγου Γονέων οι μαθητές κι οι μαθήτριες της Στ΄ τάξης επισκέφθηκαν το Ελληνικό Παιδικό χωριό στο Φίλυρο την Τρίτη 13 Μαΐου 2014.  Οι μαθητές κι οι μαθήτριες ξεναγήθηκαν στους χώρους του και πρόσφεραν τρόφιμα μακράς διαρκείας, παιχνίδια και παιδικά ρούχα για τις ανάγκες του παιδικού χωριού. Στην προσπάθεια συγκέντρωσης των παραπάνω ειδών συνέβαλαν οι μαθητές/τριες, οι γονείς κι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας.

Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες για το ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΧΩΡΙΟ στο Φίλυρο.

ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΧΩΡΙΟ στο Φίλυρο

Κατηγορίες: Δράσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2013-2014. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.