Έμπρακτη συμμετοχή των μαθητών μας στο κάλεσμα της Κοινωνικής Υπηρεσίας του Δήμου Παύλου Μελά

Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας και οι γονείς τους ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της Κοινωνικής Υπηρεσίας του Δήμου Παύλου Μελά συγκεντρώνοντας στο χώρο του σχολείου μας ικανοποιητική ποσότητα προϊόντων μακράς διάρκειας (όσπρια, γάλα, ζάχαρη, αλεύρι, ζυμαρικά, κονσέρβες κ.ά.).

Με τον τρόπο αυτό απέδειξαν έμπρακτα την αγάπη τους, την κοινωνική τους αλληλεγγύη και τα φιλανθρωπικά τους αισθήματα, ιδιαίτερα κατά τις μέρες του Πάσχα, προς τις οικογένειες και τα παιδιά που αντιμετωπίζουν πολύ σοβαρά οικονομικά προβλήματα και βιώνουν έντονα τη στέρηση.

Κατηγορίες: Δράσεις, Δραστηριότητες σχολικού έτους 2013-2014. Ετικέτες: . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.